Probiotyk na jelita

Kiedy stosować probiotyk na jelita?

Dowiedz się jak probiotyki wpływają na prawidłową pracę jelit


 

Probiotyki są szczególnie wskazane dla osób, które zmagają się z zaburzeniem pracy jelit, trawieniem czy wzdęciami. Nie należy lekceważyć ich dobroczynnego działania w walce z bólami brzucha, odbijaniem, gazami, zaparciami czy biegunką. Niektóre probiotyki na jelita pomagają też łagodzić zespół jelita drażliwego. Stosowanie probiotyku zaleca się również podczas antybiotykoterapii. Zapobiegają one również zaburzeniom wywołanym przez nieprawidłowy sposób odżywiania, stres i zmęczenie.

Jak działa probiotyk na jelita?

Podstawową funkcją probiotyków jest szerokie działanie na jelita. Probiotyki na jelita przywracają równowagę mikrobiologiczną jelit, wspomagają funkcje układu trawiennego, zapobiegają powstawaniu zaburzeń jelitowych i stanowią skuteczną ochronę przed zakażeniami przewodu pokarmowego. Bakterie probiotyczne chronią też przed przenikaniem do krwioobiegu szkodliwych toksyn pochodzących z żywności. Z pomocą tych wszystkich funkcji probiotyki wzmacniają odporność i wspierają pracę systemu immunologicznego.

Jaki probiotyk na jelita?

Nie każdy probiotyk jest skuteczny. Wiadomo, że w łagodzeniu dolegliwości związanych z zespołem jelita drażliwego nie pomagają np. pałeczki kwasu mlekowego. Dlatego aby probiotyk prawidłowo działał, w jego składzie powinny znajdować się konkretne szczepy bakterii. Ważne aby probiotyk zawierał kilka kolonii bakterii. Potwierdzone działanie na jelita mają bakterie z rodzaju Lactobacillus: L. rhamnosus GG, L. acidophilus La-5 oraz z rodzaju Bifidobacterium: B. bifidum W23, B. lactis W51 a także drożdże Saccharomyces boulardii CNCM I-745.