JoyDay

Produkty DE

Probiotyki

Słowo „Probiotyk” pochodzi z języka greckiego. „Pro” oznacza „dla”, a „biotikos” – „życie”. Według Światowej Organizacji Zdrowia „Probiotyki to żywe mikroorganizmy, które podane w odpowiedniej ilości, wywierają korzystny wpływ na zdrowie”.

W ostatnim czasie dokonano znaczących postępów w rozumieniu roli mikrobioty jelitowej oraz probiotyków jako czynnika determinującego zachowanie dobrego stanu zdrowia. Ludzki przewód pokarmowy zasiedla nawet 100 bilionów różnorodnych rodzajów bakterii, a znaczna ich część wykazuje korzystny wpływ na organizm człowieka, warunkując jego w pełni prawidłowe funkcjonowanie.

Przyjmowanie probiotyków wraz z suplementami i specjalnie zaprojektowaną żywnością funkcjonalną wspomaga nasze zdrowie poprzez zwiększenie liczby i różnorodności pożytecznych drobnoustrojów zasiedlających nasze jelita.

Dlaczego są takie ważne dla człowieka?

Pozytywne właściwości probiotyków są obecnie szeroko wykorzystywane w profilaktyce zdrowotnej oraz w leczeniu wielu schorzeń. Działanie probiotyków kojarzone jest przede wszystkim z ich korzystnym wpływem na pracę przewodu pokarmowego, poprzez regulację perystaltyki jelit, udział w trawieniu i wchłanianiu składników odżywczych oraz możliwość wytwarzania prozdrowotnych metabolitów m.in. niezbędnych witamin z grupy B i K.

Odpowiednia terapia i profilaktyka probiotyczna zapobiegają występowaniu zaburzeń jelitowych m. in. biegunek poantybiotykowch, bakteryjnych i czynnościowych, zaparć oraz wzdęć. Probiotyki znajdują także zastosowanie w leczeniu licznych schorzeń układu pokarmowego np. zespołu jelita drażliwego, nieswoistych zapaleń jelit, bakteryjnych i grzybiczych zakażeń jelit oraz alergii pokarmowych. Ich prozdrowotne działanie nie ogranicza się jednak jedynie do przewodu pokarmowego.

Obecność odpowiednich szczepów bakterii probiotycznych w naszych jelitach jest zatem niezbędna do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania całego organizmu.

O nas DE

Firma Living Food Sp. z o.o. jest producentem wieloszczepowych produktów probiotycznych w postaci płynnej. Specjalizujemy się w produkcji napojów i koncentratów napojów probiotycznych oraz probiotycznych suplementów w formie płynnej, zawierających zestaw żywych i aktywnych kultur bakterii probiotycznych. Nasze produkty od lat cieszą się uznaniem wśród konsumentów i specjalistów z dziedziny dietetyki i żywienia człowieka. Są szeroko wykorzystywane i polecane w terapiach probiotycznych i profilaktyce zdrowotnej, jako element codziennej, zrównoważonej diety.

Lata wytrwałej pracy i nieustannego dążenia do uzyskania jak najlepszej jakości produktów doprowadziły do tego, że marka JOY DAY jest znana i rozpoznawana nie tylko w Polsce. Zdobyliśmy także zaufanie konsumentów austriackich, węgierskich, hiszpańskich, szwedzkich, angielskich, irlandzkich, a także chińskich.

Gdzie kupić?

Pełna oferta naszych produktów dostępna jest zarówno online, jak i stacjonarnie.

Nasze produkty dostępne są w niemal 150 punktach na terenie całej Polski, a także w wybranych punktach Drogerii Rossmann. Sprawdź, czy na liście znajduje się Twoja miejscowość.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszych sklepów internetowych: Mikroorganizmy.com.pl i flowday.pl.

Blog

Zapraszamy do odwiedzenia naszej bazy wiedzy, gdzie znajdziecie mnóstwo interesujących wpisów na temat zdrowia i probiotyków, a także najnowsze wyniki badań.


 
  Zobacz więcej wpisów

FAQ

Poniżej zamieściliśmy listę najczęściej zadawanych pytań. Staraliśmy się przewidzieć wszystkie możliwości. Jeśli jednak nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie – skorzystaj z formularza kontaktowego.

1.JAKIE JEST ZALECANE SPOŻYCIE PŁYNNYCH PROBIOTYKÓW FIRMY LIVING FOOD?
Zalecana dzienna porcja probiotyku …
2.CZY STOSOWANIE PROBIOTYKÓW W CIĄŻY JEST BEZPIECZNE?
….
3.CZYM RÓŻNIĄ SIĘ KONCENTARAT NAPOJU PROBIOTYCZNEGO JOY DAY, PROBIOTYK JOY DAY I PRODUKTY PROBIOSPORT?
4.JAK DŁUGO MOŻNA PRZYJMOWAĆ PROBIOTYKI?
….
5.JAKA JEST ZAWARTOŚĆ BAKTERII W PŁYNNYCH PRODUKTACH FIRMY LIVING FOOD?
….
6.MAM CELIAKIĘ, CZY MOGĘ PIĆ PRODUKTY FIRMY LIVING FOOD?
….